Pani Vierka je nezmar

Autor: Alica Biela | 3.5.2012 o 21:52 | Karma článku: 11,88 | Prečítané:  1886x

Tak táto pani Vierka mi píše takmer každý deň. Takmer dva roky. Aj keď sme sa nikdy nestretli naživo, aj keď ja som jej vždy nestihla odpísať. Písať, písať, a pritom nedostať odpoveď, to každý nevydrží dlho. To bolo prvé, čím ma veľmi zaujala, a prečo som aj ja jej častejšie odpisovala. Druhý záujem vzbudil obsah jej emailov. Veľmi nenásilným spôsobom mi z nejakých novín prepisuje každodennú modlitbu, ako vyšitú pre mňa. K tomu vždy, vždy, vždy pridá svoje osobné slová, povzbudenia i sťažnosti, ktoré pre mňa majú veľkú hodnotu. Ak nestihne napísať ráno, večer sa ospravedlní, a napíše aj takto „neskoro“. Ak vie, že zopár dní nebude pri počítači, vopred dá vedieť, že mi nebude môcť napísať.

Z jej písania som sa dozvedela jeden ďalší všedno – krásny životný príbeh: láska, zrada, nový pokus, odpustenie, nový úder pod pás, podlomené zdravie, radosť z detí a vnúčat, viera.

Pani Vierka má vážne zdravotné problémy. Všade chodí s kyslíkom. Ak vôbec má silu niekam ísť. Keďže jej chorým pľúcam kyslik veľmi chýba, potrebuje nové. Hovorí o sebe, že je na to stará, ale lekári, ktorí o tom rozhodovali, rozhodli inak. Počuli ju, videli, uznali, že je silná a nové pľúca nezahanbí.

Minulý týždeň mi pani Vierka napísala, že nevie, či sa nových pľúc dožije. Odvtedy nič. Moje emaily sú bez odozvy.

Pani Vierka, robíte mi veľké starosti. Ja Vám tak verím. Aj Vy veríte; ešte aj Vaše meno o tom kričí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?