Darujem Ti všedný deň

Autor: Alica Biela | 25.3.2011 o 6:47 | (upravené 26.3.2014 o 16:32) Karma článku: 20,46 | Prečítané:  5147x

Na Tvoje okrúhle sobotné narodeniny sa teším už dlho. Vlastne som vtedy ešte bola zdravá keď ma napadlo, že v roku 2011  Ti všetko vynahradím. Za spoločné roky, spočítam Ti všetko, čo si doteraz odmietal. Pretože, ako Ty vravíš, si človek všedného dňa, ktorý si nepotrpí na oslavy a dary. Pravdaže iba na svoje.

Keby boli moje plány vyšli, mali by sme teraz dom plný veselých hostí. Stôl plný domácich dobrôt  ako na vianoce. Zábava pre všetkých, i pre deti, ktoré sa už nemôžu dočkať ako rozbalíš ich dar. Odvážne priania do ďalšej polovice života by zneli celý deň bez náznaku neistoty, bez náznaku súcitu a očakávania ťažkých chvíľ. Krásne spomienky, krásne plány. Odkiaľ sa tu vzala zrazu polnoc?

Skoro ráno na druhý deň by sme naložili rozospaté deti do auta a uháňali do Tvojho vysnívaného Utahu. Pamätáš ako nás tam pred 16 rokmi privítal dážď? A ako o chvíľu niekto na oblohe namaľoval dúhový most? Potom už celý týždeň hrialo horúce slnko a červené skaly sa ostro zarezávali do sýtej modrej oblohy. Deťom by si hrdo  ukázal jaskyňu, v ktorej si spal celý týždeň. Tiež rieky, hory, kaňony, i divé zvieratká popri ceste.

Viem si celkom dobe predstaviť, že by sme sa zrazu na želanie detí ocitli až v Disneylande.

Po návrate by nasledovali mnohé ďalšie roky spomienok ale i nových zážitkov. Nových narodenín, nových osláv. Želaní, po ktorých nie je hriechom túžiť a ktoré nie je hriechom plniť.

......................

Nie všetky plány sa ľuďom splnia. Ani my nie sme výnimka.

Mne sú však sviatky veľmi vzácne, teraz viac ako inokedy. Nosím ich vo svojom srdci ako na dlhom zozname. Počítam dni s deťmi ako malá, kujeme plány a prekvapenia,  ktoré Ti aj tak hneď prezradia. Prosím Ťa, skús sa tváriť prekvapene...

Smútok a zlé predtuchy sa zo všetkých síl snažím pochytať a zamknúť za zadné dvierka. Kľúč odložím na najvyššiu poličku. Sľubujem, že sobota bude nevšedne všedným dňom, pre nás už teraz takým vzácnym! Ani raz sa nezamračím, nezvýšim hlas  a nepoviem slovo "rýchlo". Raňajky Ti deti donesú do postele a obed bude v záhradke. Suché konáre a šišky sú vyzbierané, jarné kvietky sa žiarivo tešia zo slnka i z nás. Kam dáme tento rok hrášok, rajčiny a či deti nezabudli cez jarné prázdniny čítať,  písať a počítať - o tom sa budeme bez náhlenia rozprávať.

Čo povieš potom na prechádzku po našej ulici? Ukážem ti malú fialku skrčenú pod kríčkom na križovatke. A možno stretneme aj ujka s Great Pyrenee. Ak prejdeme nadjazdom na ďalšiu ulicu, máme šancu vidiet Mount Baker.

Večer, po návrate z kostola, dojeme čo zostane od obeda a môžeme posedieť pri hudbe a albumoch.

Ak máš iné želanie, stačí povedať. Aspoň dnes. Dnešný deň je dlhý. A všedný. Dávam Ti ho skromne podľa Tvojho želania, spolu s prianím dobrého a dlhého života.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?