Radostné očakávanie

Autor: Alica Biela | 21.4.2011 o 7:58 | Karma článku: 13,21 | Prečítané:  2147x

Možno aj celý mesiac pred Vianocami bolo na blogu tak krásne sviatočne, že vôňa vanilky a škorice sa šírila aj cez počítač. Takmer každý sa radoval. Mnohí iba z tradície a čarovnej atmosféry, mnohí pri spomienkach na svoje detstvo. A mnohí sa radovali z Vianoc ako zo dňa, v ktorý prišiel na svet Ježiš.

Kde je tá radosť dnes? Veľká noc, ten čas, pre ktorý sa Ježiš narodil, už klope na dvere. Áno, spája sa s mnohými smutnými udalosťami – s umučením a smrťou Ježiša. To sú udalosti, o ktorých i Biblia hovorí viac ako o narodení a iste to nie je bez významu. Učí nás totiž o tom AKO Ježiš trpel a zomieral. Ešte väčší význam však má to, že veľkonočné udalosti sa neskončili smrťou, ale zmŕtvychvstaním.

Sám Ježiš povedal viackrát, že bude trpieť, že zomrie, ale na tretí deň vstane zmŕtvych. Svojim najbližším tým dával poznať, že po bolesti príde radosť, a predsa ho nechápali. Keď ležal v hrobe, zhasla ich nádej.  Zabudli na Ježišove slová. Hoci videli Ježiša urobiť mnohé zázraky, neverili, že ho ešte na tomto svete stretnú.  Aj  ženy, ktoré všetkému veria akosi ľahšie, prišli sa na tretí deň iba postarať o Ježišovo mŕtve telo. Mnohí neverili, aj keď hrob bol prázdny; mnohí neverili, lebo nevideli a nedotýkali sa.

Mnohí ešte stále neveria.

Keby sme verili, bolo by na nás vidieť viacej radosti. Veľká noc by bola pre nás viac ako čokoládové vajce pre malé dieťa. Bola by viac ako v celom dome vyumývané okná a stôl plný veľkonočných dobrôt. Bola by viac ako kostol plný pohrebných hostí.

Prajem sebe i vám radostnú Veľkú noc!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?