Chcem byť prvá

Autor: Alica Biela | 29.6.2012 o 7:48 | Karma článku: 12,83 | Prečítané:  1206x

Prvenstvo človeka teší, no prílišná túžba po ňom nie je zdravá. Obsadiť treba všetky miesta a na to prvé sa zmestí iba jeden. Dá sa to prijať. Je tu však jedna vec, pre mňa veľmi dôležitá, a v tej nechcem prvé miesto prepustiť.

Moje prvé baby sa mi pred očami mení na malú žienku. Ešte síce rada pozerá rozprávky a hrá sa s bábikami, ale to je asi tak všetko, čo ju spája s útlym detstvom. Hlavu má plnú otázok a vlastných odpovedí, ktorými si dopĺňa tie moje, zatiaľ len také bezbolestné. Aby som ju nevystrašila. Kamarátkina dcéra plakala, keď ju mama zasvätila do ženského sveta.

Viem, že dlho nemôžem rozhovor s ňou odkladať. Rozhovor ženy so ženou. Ako mama chcem byť prvá. Nechcem, aby ma niekto necitlivo predbehol a nechcem sa tejto úlohy ani striasť. Pamätám si ako som ja čakala, že mi moja mama všetko vysvetlí, aj keď som už všetko vedela zo školy, z kníh a od staršej mládeže.

Zatiaľ zberám rozumy od iných mám so staršími dcérami. Prešli tým, nech poradia. Lenže koľko mám a dcér, toľko spôsobov. Mnohé sa tomu rozhovoru vyhýbajú, čakajúc, že dievčatá sa všetko naučia v škole. A tak si ten svoj spôsob rozhovoru budem musieť prešiť na vlastné miery.

Nič nechcem zmeškať a nič nechcem unáhliť. Každý problém svojich dcér chcem riešiť v pravý čas, tak ako ich život bude prinášať. Aspoň do ich dospelosti, ale rada budem nadrábať. Bez písania listov do ich budúcnosti, bez nahrávania videoklipov podľa možných i nemožných tém.

Rozhovor mamy s dcérou ako ženy so ženou predsa nemôže byť taký zložitý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?